sobota 18. ledna 2014

BOČEK Evžen

učil na základní škole a později se stal kastelánem na Státním zámku Milotice. Pod pseudonymem Jan Bittner napsal román Deník kastelána, další knížky vydal již pod svým jménem. Román Poslední aristokratka získal Cenu Miroslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu roku. 

Aristokratka ve varu
zavazuje na knihu Poslední aristokratka, ale klidně ji můžete přečíst první v pořadí, jako jsem to udělala já. Úsměvné příběhy rodiny, které po letech vrátili rodový zámek, dokáží při jejich čtení vyvolat i hlasitý smích, zejména u čtenářů s bohatou fantazií. Dobře jsem se pobavila a knížku mohu doporučit, stojí za přečtení. 
obrázek knížky je z netu

Poslední aristokratka
Chudý potomek šlechtického rodu se po roce 1989 vrací se svojí americkou manželkou a dcerou na vrácené rodové panství. Při čtení jejich příhod jsem se dobře bavila a někdy měla problém přestat se smát:-)

Deník kastelána
je autorova prvotina, kterou nejdříve vydal pod pseudonymem.
Nepřišla mi tak zábavná jako "aristokratky", ale knížka je čtivá:-)
 
Aristokratka na koni
Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Skvělým řešením se zdá být projekt, v němž se mladá aristokratka Marie III. před zraky návštěvníků chystá, po vzoru svých předchůdkyň, předčasně zemřít. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt s aristokratkou v rakvi je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř.
(text je z internetu)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana