neděle 18. května 2014

BLÓMKVIST Stella

je literární pseudonym známé islandské osobnosti veřejného života. Její detektivní romány vychází vždy ve vysokých nákladech, byly přeloženy do několika jazyků a vyznačují se velkou informovaností ze světa politiky, médií a soudnictví. Celý Island divoce spekuluje, kdo by mohla být tajemná neznámá, a netrpělivě čeká na další kriminální případ z jejího pera. Mnohá jména byla a ještě budou pronesena, doposud ale stále nikdo neví, kdo se za pseudonymem Stella Bloómkvist skrývá. Její rázná hrdinka si však mezitím získala širokou obec fanoušků, která se stále rozrůstá. (opsáno z přebalu knížky Nevinnost)

Nevinnost
Mladá advokátka Stella vyšetřuje případ mrtvé dívky nalezené v jezírku. Z vraždy irácké přistěhovalkyně je obviněn dívčin otec. Policie se domnívá, že se jednalo o vraždu ze cti, protože svobodná dívka byla těhotná. Co všechno zjistí Stella a kdo je skutečným vrahem?
 
Falešný svědek
Advokátka Stella řeší případ znásilnění a následné sebevraždy nezletilé dívky.

 Vražda v televizi
V průběhu pořadu vysílaném v přímém přenosu zkolabuje a zemře jeho moderátorka. Jak Stella vyřeší celý případ? Obhájí nevinnou asistentku pořadu?
 
Hra na pravdu
Soudce nejvyššího soudu je obviněn z vraždy mladé herečky. Její tělo je nalezeno v soudní kanceláři a policie má k dispozici záznam, že soudce s dívkou vešli do budovy. Advokátka Stella se ujímá obhajoby zatčeného a hledá skutečného vraha. Podaří se jí případ vyřešit? Kdo vlastně doprovází dívku na videu?

Bronzová socha
V zasedacím sále vlády je nalezena brutálně ubitá mladá pracovnice jednoho ministerstva. Najde Stella jejího vraha? Co udělá s nalezenými materiály, které kompromitují vysoké politiky? Je to důvod, proč došlo k vraždě?

Andělé
Čtyři zdánlivě spolu nesouvisející případy, které řeší Stella, se překvapivě spojí a advokátka dosáhne svého cíle, zjistí se stalo, když před čtyřiceti lety zmizel malý chlapec. I důvod, proč se krimiromán jmenuje Andělé je velmi zajímavý.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana