úterý 14. července 2015

LARSSON Stieg

byl švédský novinář a spisovatel, který zemřel v padesáti letech na infarkt. V jeho pozůstalosti se našly tři dokončené rukopisy knih, později vydaných v trilogii Milénium.

Před časem jsem v televizi viděla část filmu, natočeného podle první části trilogie. Poutavý příběh mne inspiroval k přečtení literární předlohy. Musela jsem si na ni v knihovně nějakou dobu počkat, ale opravdu stojí za přečtení.
 
Muži, kteří nenávidí ženy
Novinář Mikael Blomkvist je najat starým průmyslníkem k sepsání kroniky rodu. Je to však záminka k pátrání po vnučce, která záhadně zmizela před čtyřiceti lety. Byla zavražděna? Proč se nenašlo její tělo? Mikael objeví nové souvislosti a tím začne boj o jeho život. Zvládne všechno vyřešit? Jaká tajemství skrývá rod úspěšných podnikatelů?

Dívka, která si hrála s ohněm
Jaký byl a jaký je život Lisbeth, mladé ženy, hackerky, pankerky.... z provního dílu? Je podezřelá z trojnásobné vraždy a hledá ji policie. Skutečně dokázala zastřelit svého poručníka, novináře a jeho partnerku? Co vše skrývá z dětství? Najde ji Mikael a pomůže dokázat její nevinu?
 
Moc se těším na další díly Milénia:-)

2 komentáře:

  1. Tak to se máš na co těšit :-))

    OdpovědětVymazat
  2. tohle bylo i zfilmováno, viděla jsem a dost... no, působivé

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana