čtvrtek 27. listopadu 2014

Háčkovaná pouzdra

Dnes jsem si řekla, že musím dopsat příspěvky na blog, který v poslední době nějak moc zanedbávám. Začnu tedy posledním tvořením a postupně vše doplním.
 

V neděli jsem doháčkovala poslední z pouzder pro Máculku. Použila jsem zbytky silnějších přízí a háček číslo 3,5.

Stručný návod:
Uháčkovala jsem deset řetízkových ok, do krajních pak po třech krátkých sloupcích (místo toho prvního řetízkové oko) a krátké sloupky do každého řetízkového oka. Háčkujeme z obou stran počátečního řetízku a vše spojíme do kruhu pevným okem. Pak jsem uháčkovala do kruhu 22 dlouhých sloupků (první je nahrazen 3 řetízkovými oky) a opět spojila pevným okem. Další řady jsou z reliéfních sloupků - tj. jeden háčkovaný zezadu, druhý zepředu, první v kruhové řadě (tj.ten zezadu)  nahrazujeme dvěma řetízkovými oky.
 

Jak je vidět na fotografii, není "náhrada" skoro znát:-)

Reliéfní sloupky háčkujeme do potřebné výšky a v poslední řadě uháčkujeme pouze do předních sloupků dlouhý sloupek a řetízkové oko. "Okénky" provlékneme šňůrku z řetízkových ok (asi čtyřicet), konce spojíme pevným okem a do posledního řetízkového oka uháčkujeme několik polosloupků či dlouhých sloupků, které spojíme do kruhu pevným okem. Tímto kolečkem se pouzdro nechá dobře stahovat.Pouzdro může být jednobarevné nebo můžete využít rozdílně barevné zbytky materiálu stejné síly a kvality:-)
Díky použitým reliéfním sloupkům je pouzdro pružné a přizpůsobí se různému obsahu.

Líbil se mi nápad Máculky, která chce obdarovat šitými dárky neslyšící seniorky a seniory v jednom klubu. A když se přidala i Zdenka a Ajka,  pustila jsem se do háčkování z různých zbytků a tím zmenšila obsah svojí syslírny a snad udělám i radost obdarovaným:-).
 
 
Pouzdra vznikala postupně na různých místech (když jsem měla trošku času), klubíčko a háček se mi vešly do kabelky:-)
 
 
Jedna fotografie bez blesku a další s bleskem.
 
Hezké poslední listopadové dny. Zuzana
 
 

8 komentářů:

 1. Ahoj Zuzanko, moc pěkné háčkování pro dobrou akci! Jsi šikulka a starouškům jistě dárky udělají radost! Dej mi příště vědět, určitě se také zapojím! Mávám do dálky Marcela

  OdpovědětSmazat
 2. Zuzanko, jsou fakt parádní a s moc krásnou přidanou hodnotou...
  Hezký pátek přeji, Helena

  OdpovědětSmazat
 3. Zuzko, jsou moc pěkné, udělají určitě radost.M.

  OdpovědětSmazat
 4. Zuzi bezva nápad jak zužitkovat zbytky a potěšit ostatní a ještě si zarelaxovat u háčkování....:-)

  OdpovědětSmazat
 5. Pouzdra jsou ve skutečnosti ještě hezčí než na fotkách. Už jsem je předala s jednou mou částí a s prostírkami od Ajky s tím, že ještě dodám svůj zbytek a to co případně ještě přijde. Zuzko, děkuji za čas strávený háčkováním pro neslyšící a hned jak se budou dělat balíčky a budu ít fotky, dodám. Děkuji

  OdpovědětSmazat
 6. Zuzko, bezva nápad, který udělá jistě velkou radost. :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Zuzi ,si skvelaaaaaaaaaaaaaaaa<3.
  krasny vecer
  Mirka

  OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana