Labyrint
Inteligentní historicko-dobrodružný román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech… Středověký hlavolam, který upoutá od první stránky do posledního zákrutu dění…
Osm set let dělí od sebe hrdinky románu Labyrint, Alais a Alici, a přece se jejich osudy netušeně prolnuly. Obě jsou těsně spjaté s jeskyní Labyrintu, který symbolizuje pradávné hledání skutečného Grálu
S Alais čtenář prožívá křižáckou výpravu ve 13. století, kterou vede křesťanský papež proti křesťanům v dnešní jižní Francii, tehdejší Okcitánii, jež byla domovem svobodných knížectví; a to za vydatné pomoci severofrancouzských baronů, jimž se pod rouškou víry nabízí příležitost se dosud nezávislých území zmocnit.
Alice vstupuje do hry v 21. století – zdánlivě náhodou činí osudový objev; v očích novodobých dědičných nepřátel katarů, jak byli hanlivě nazýváni okcitánští „kacíři“, jí hrozí podobný osud jako Alais.
Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací.
(text je z internetu)
Hrobka
Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint posílá tentokrát – po sobě v rozmezí jednoho století – dvě mladé Pařížanky opět do své milované jižní Francie. Obě osudová síla přitáhne k polorozpadlé hrobce a jejím ničivým tajemstvím; první se ze své výpravy nikdy nevrátila, druhá si, stejně jako ona, dává za úkol tajemství hrobky odhalit, ale zároveň přemoci jeho ničivou sílu, aniž by se stala sama poslední obětí. Na cestě proti času v ní sílí pocit, že všechny postavy a události spjaté s hrobkou jako by ovládala jediná taroková karta XV – Ďábel. Jedna Pařížanka se vydala na jih do krajiny se starou hrobkou koncem 19. století, druhá v současnosti, ta druhá chce najít první dívku, která zmizela beze stopy. Kate Mosse, autorka Labyrintu, se od dnes módních autorů historicko-dobrodružných žánrů odlišila tím, že prostudovala stohy odborné literatury, takže sama válka proti katarům je pro čtenáře nejen napínavým dobrodružstvím, ale i studnou informací. Britská kritika román zahrnula nevídanou chválou, jako např.: „inteligentní román, štědrý v historickém rámci i v intimních ožehavých detailech“.
(text je z internetu)
Citadela
Carcasonne, rok 1942. Odvážná a energická dívka Sandrine zjistí, že ji události vtáhly do odboje proti německé okupaci. A stane se součástí odbojové organizace s krycím označením „Citadela“, složené z obyčejných žen odhodlaných nasadit všechno a dovést do konce děsivý boj stínové války zuřící všude kolem nich. Jih Francie je sice „svobodná zóna“ a Němci jej neobsadili, ale Pétainova vláda ve Vichy s nimi kolaboruje a nikdo vlastně pořádně neví, kdo je přítel a kdo nepřítel.
Válka se nevyhnutelně blíží ke svému krvavému a strašnému závěru a Sandrine zjistí, že její osud je spojen se třemi velice odlišnými muži. Kdo je ale skutečný nepřítel? Od koho hrozí největší nebezpečí? A kdo je tím pravým strážcem pradávných tajemství, jež už po celá pokolení přitahují do podhůří Pyrenejí mnohé pátrače?
Sandrine hledá nejen pravdu sama o sobě a svou lásku, ale také prastarý text, který, i když to zní neuvěřitelně, by snad mohl změnit osud války.
V Citadele vytvořila Kate Mosse nesmírně citlivý a uchvacující příběh plný milostného citu, zrady a napětí, jak to od tohoto žánru čekáme. Ale zároveň je na jejích knihách poznat, jak hluboce miluje tento kraj, jeho historii a báje, a jak mistrovsky umí popsat stínovou zónu, kde se realita a legendy prolínají.
(text je z internetu)
Čudákova dcera
Zimní přízraky
Žádné komentáře:
Okomentovat
Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana