čtvrtek 22. října 2015

Podzimní výměna - poslala jsem

svoje překvapení Ivetce a už ho mohu ukázat i vám, balíček si převzala.

Ivetka má svůj blog, ale už několik let ho neužívá. Má ráda přírodní barvy a miluje život v přírodě, jejím koníčkem je řezbářství:-)

Na dárek do podzimní výměny jsem měla několik nápadů a postupně jsem je vylučovala. Jednu chvíli jsem už byla skoro bezradná. Hledala jsem cosi ve své syslírně a pod ruku se mi dostal sáček s béžovou a hnědou Perletou - tak jsem si řekla, že tahle barevnost by se mohla Ivetce líbit. Vzala jsem do ruky jehlice a "oprášila" letitý vzorek, který jsem dříve hodně používala i na dětské věci.
Ve hře byl šátek, šála či nákrčník - co jsem vybrala vám mohu ukázat na fotografii:-) - i když si nejdříve můžete tipnout:-)

Kdo si myslel na kruhovou šálu, vyhrává:-)Pletla jsem na jehlicích č. 3,5 na 43 oka včetně krajových, střídala jsem barvy po čtyřech řadách.


V lícových řadách upleteme tři oka hladce a jedno sejmeme s nití za prací, rubové řady jsou celé pletené hladce.


Vzorek z rubové strany.

Pletla jsem ho v minulosti i jako jednobarevný nebo na proužky použila více barev:-)

Ivetka mi napsala, že se jí nákrčník líbí a že ho využije, pokouší se ji skolit nějaký bacil či virus.


Děkuji Martě, že letošní Podzimní výměnu zorganizovala:-) a ráda jsem se jí zúčastnila.

Hezký konec pracovního týdne a já vyměním notebook za přízi:-). Mám opět něco rozpleteného a hlavně jsem začala háčkovat dárky k Vánocům:-)    Zuzana
2 komentáře:

  1. Zuzanko, poslala jsi krásnou kruhovou šálu :-)) V letní jsi počítala polštářky, teď budeme počítat šálky :-)) Vzoreček je moc pěkný, ten jsem nikdy nedělala...Krásný dárek jsi taky dostala :-) Hezký slunečný víkend ti přeji :-))

    OdpovědětSmazat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana