úterý 18. listopadu 2014

ADLER-OLSEN Jussi

je dánský novinář, redaktor a nakladatel (vydal i Haškova Švejka), ve svých knihách projevuje smysl pro humor, nadhled a ironii.

Série o kodaňském oddělení Q
Vzkaz v lahvi
Ve Skotsku je nalezena láhev s dopisem volajícím o pomoc. Lístek psaný krví je špatně čitelný. Kdo a kdy ho odeslal? Případ je předán do Dánska detektivům z oddělení Q. Dokáží doplnit text z dopisu a získat další údaje? Proč rodiče neohlásily úřadům únos svých dětí?

Zabijáci
Detektivové z oddělení Q řeší po dvaceti letech sérii vražd a záhadných zmizení. Stopy vedou mezi členy vysoké dánské společnosti. Kdo za tím vším stojí?
- napínavé čtení do poslední stránky:-) 
Složka č. 64
Další případ oddělení Q, hledání zmizelé osoby zahájí rozplétání složitějšího příběhu Nete Hermansenové.

Žena v kleci
Policie zakládá oddělení Q, které bude revidovat staré odložené případy. Proč a kam zmizela před pěti lety mladá politička? Vyřeší nové policejní oddělení svůj první případ? 

Washingtonský dekret
Politický thriller o nástupu nového amerického prezidenta a jeho kontroverzním dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů. Je každý skutečně tím, kým se jeví? Jak vše skončí se čtenář dozví až na samém konci příběhu.

Musím se přiznat, že knížka mne moc nebavila a až termín jejího vrácení do knihovny mne donutil číst a číst....a jsem ráda, že jsem dočetla poslední, skoro 600, stránku:-)

Nesmírný
Oddělení Q řeší příběh starý sedmnáct let. Byla to dopravní nehoda nebo někdo zabil mladou dívku úmyslně? Proč vyšetřovatel vraždy spáchá sebevraždu na setkání pořádaném při jeho odchodu do důchodu?

Marco
Pátý případ oddělení Q Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Morck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto?(text je z internetu)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana