úterý 25. února 2014

PÖTZSCH Oliver

Autor žijící v Mnichově je potomkem katovské dynastie Kuislů.

Katova dcera
V poznámce autora uvedené knihy je hodně informací o katovské dynastii,  postava Johanna Jakoba Kuisla je historicky doložena, žila i jeho manželka s jejich dětmi.  Zájem autora o rodinnou historii vzbudil bratranec jeho babičky, který shromažďoval informace o předcích. Mnozí potomci katovské dynastie byli sečtělí a vyhlášení léčitelé. Popis katovského řemesla je doložen současnými vědeckými  poznatky.

V poutavém románu se autor snaží držet faktů, ale často zjednodušených.  V bavorském městě Schongau jsou postupně nalezeny tři zavražděné děti. Z jejich smrti a z čarodějnictví je obviněna porodní bába Marta, kterou děti často navštěvovaly. Podaří se katu Jakobu, jeho dceři Magdaléně a medikovi Simonovi odhalit skutečné pachatele zločinu?

Pro mě velmi čtivé dílo a už se těším na další knížky s názvem Katova dcera a .....

obrázek je z internetu


Katova dcera a černý mnich
Hlavní postavy z předchozího románu řeší další záhady, které začínají otrávením faráře z jednoho malého kostelíku. Co zjistil, že byl zavražděn? Jaký poklad se snaží nalézt několik templářů? Opět nečekané rozuzlení příběhu J chCHCH


                                                                                                       


Katova dcera a král žebráků (zatím jsem ji neměla půjčenou)

Katova dcera a čaroděj 
Simon s manželkou Magdalenou se vydají na pouť do Andechsu. V klášteře je nalezen utopený novic a jeden mnich se později ztratí.  Simon je přesvědčený, že novice někdo zavraždil a začně případ řešit. Vedení kláštera obviní svého lékárníka a předají ho zemskému soudci. Magdalena zjistí, že to je starý přítel jejího otce a na jeho žádost pošle pro kata Jacoba. Ten přivede i dva syny Magdaleny a Simona a začne postupně rozplétat jednotlivé záhady. Víc už neprozradím, knížku si musíte přečíst sami.  Líbila se miJ Román se odehrává v místech kde autor prožil dětství a mládí. V současné době je Svatá hora  hodně turisticky navštěvované místo Bavorska.  Ke knížce je připojen Andechský klášterní almanach, který dokládá, že román má základ na historických skutečnostech.

obrázek je z internetu
Katova dcera a král
Kat Jacob dostane dopis od své sestry, že je těžce nemocná a brzo zemře. Vydá se na cestu za ní do Řezna, aby jí zkusil léčit nebo se s ní alespoň rozloučil. Jaká překvapení ho čekají ve velkém městě na Dunaji?


Katova dcera a ďábel z Bamberku
Celá rodina kata Jakoba Kuisla cestuje do Bamberku na svatbu Jakobova bratra. U řeky před městem naleznou lidskou ruku a začínají se dovídat o vlkodlaku, který už zabil několik lidí. Jakob začne hledat pravého viníka....


Katova dcera a Rada dvanácti
Kat pátrá po zločinu mezi sobě rovnými Jakob Kuisl cestuje v únoru roku 1672 na setkání katů do Mnichova. Poprvé dostal pozvání od Rady dvanácti a je to pro něj velká čest. Doufá, že mezi členy Rady najde ženicha pro svou dceru Barbaru. Netuší však, v jak zoufalém stavu se jeho dcera nachází: je těhotná a netroufá si se otci přiznat. V Mnichově mezitím vyjde najevo řada vražd mladých dívek a Jakob je požádán o pomoc při vyšetřování. Všechny vraždy nesou pečeť katovského řemesla a podezření padá na Radu dvanácti…...
(text je z internetu)

1 komentář:

  1. Hi Zuzana, I've seen you've started to follow me, so thank you, first of all, I'll be glad to follow you back! Your crochet creations are great, and your book reviews are really interesting, too. :) Have a nice day! ;)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za návštěvu a za vložený komentář. Zuzana